Wiadukt na Chełmżyńskiej coraz bliżej ukończenia


Na ul. Chełmżyńskiej w Rembertowie zakończono właśnie betonowanie nowego wiaduktu, co jest ważnym krokiem w ramach przebudowy tej infrastruktury. Konstrukcja, która ma poprawić komfort komunikacyjny w tej dzielnicy, powstaje nad linią kolejową Warszawa Zachodnia-Terespol. Po ukończeniu prac, mieszkańcy będą korzystać z bezkolizyjnego przejazdu, co z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pieszym.

Betonowanie, będące kluczowym etapem budowy, odbyło się pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Deszcz, zamiast przeszkadzać, okazał się sprzymierzeńcem, spowalniając wysychanie betonu i minimalizując ryzyko jego pęknięcia. Inwestycja, która rozpoczęła się rok temu, obiecuje wiele korzyści dla lokalnej społeczności, a jej zakończenie planowane jest jeszcze w tym roku.

Wiadukt na Chełmżyńskiej, mający długość 140 m, będzie częścią nowej drogi łączącej różne kierunki w Rembertowie. Dzięki nowo powstałym chodnikom oraz ścieżkom rowerowym, cała inwestycja ma na celu poprawę komfortu komunikacji dla wszystkich użytkowników dróg, a także zwiększenie bezpieczeństwa. Po otwarciu wiaduktu, istniejący przejazd kolejowy na ul. Chełmżyńskiej zostanie zlikwidowany, co przyczyni się do zmniejszenia utrudnień w ruchu.

Dodatkowo, w Rembertowie trwają przygotowania do budowy tunelu na ul. Marsa, co jest kolejną obiecującą inwestycją dla tej części miasta. Prace mają rozpocząć się wkrótce, a cały projekt realizowany jest przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta oraz PKP Polskie Linie Kolejowe. Oczekiwany koszt tej inwestycji wynosi około 68,5 mln zł, co świadczy o intensywnych działaniach mających na celu modernizację infrastruktury transportowej Warszawy.

Źródło: Urząd Miasta Warszawa


Oceń: Wiadukt na Chełmżyńskiej coraz bliżej ukończenia

Średnia ocena:4.72 Liczba ocen:24


Zobacz Także