W związku z prowadzonymi pracami remontowymi na trasie S8 w Warszawie, mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusesowych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o ograniczeniach, które wejdą w życie od 18 maja. Remont będzie odbywał się nocami, co ma na celu zminimalizowanie utrudnień w ruchu drogowym. Zmiany w trasach będą obowiązywały do końca maja, a szczegóły dotyczące objazdów zostały już ogłoszone.
Prace remontowe na trasie S8 przebiegają w kilku etapach. Obejmują one wymianę nawierzchni oraz układanie nowej nawierzchni na prawej części jezdni. Początek realizacji robót planowany jest na noc z 18 na 19 maja, kiedy to zamknięty zostanie wjazd z ulicy Łabiszyńskiej na trasę S8. W kolejnych dniach przewidziane są dalsze prace, obejmujące frezowanie i układanie nawierzchni, co skutkować będzie zamknięciami zjazdów oraz wjazdów na trasę S8.
Zmiany w kursowaniu autobusów dotkną m.in. linii 132, 134, 226 i 326. Autobusy te w okresach zamknięć zostaną skierowane na trasy objazdowe, co oznacza, że nie będą zatrzymywały się na wybranych przystankach. Szczegółowe informacje dotyczące nowych tras oraz godzin kursowania można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego. Mieszkańcy są zachęcani do śledzenia aktualnych komunikatów, aby uniknąć niepotrzebnych utrudnień w podróży.
Źródło: Urząd Miasta Warszawa
Oceń: Remont trasy S8 wpłynie na kursowanie autobusów w Warszawie
Zobacz Także


