Konkurs na projekt parku Kazimierzowskiego i skweru „Agatona” w Warszawie


Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ogłosił nowy konkurs architektoniczno-urbanistyczny dla przestrzeni zielonych na Powiślu. Celem konkursu jest opracowanie koncepcji dla parku Kazimierzowskiego oraz skweru „Agatona”. Zgłoszenia można składać do 16 maja bieżącego roku, a projekt ma na celu zwiększenie atrakcyjności przyrodniczej i dostępności tych obszarów dla mieszkańców.

Park Kazimierzowski, położony malowniczo na skarpie wiślanej, charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą terenu, co może wpłynąć na unikalność nowego zagospodarowania. Sąsiadujący skwer „Agatona”, oddzielony ulicą Browarną, także z pewnością zyska na estetyce i funkcjonalności dzięki pracy uczestników konkursu. W przygotowaniach bierze udział szereg specjalistów, w tym naukowcy z renomowanych warszawskich uczelni, co ma zapewnić rzetelność i badania opartych na lokalnych aspektach i dziedzictwie historycznym.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie uwzględnić wartości przyrodnicze oraz historyczne tego terenu, co stanowi priorytet w podejściu do projektowania. Zakres opracowania obejmuje zarówno park, który ma powierzchnię 4,3 ha, jak i skwer o powierzchni 2,2 ha. Dodatkowo, koncepcje muszą przewidywać innowacyjne rozwiązania w zakresie funkcjonalności i ekologii, co powinno przyczynić się do stworzenia bardziej przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców Warszawy. Więcej informacji znaleźć można na stronie Zarządu Zieleni.

Źródło: Urząd Miasta Warszawa


Oceń: Konkurs na projekt parku Kazimierzowskiego i skweru „Agatona” w Warszawie

Średnia ocena:4.89 Liczba ocen:6


Zobacz Także