W dniu 25 czerwca na zalewie Karczunek w Kałuszynie odbyło się specjalne szkolenie, które miało na celu podniesienie umiejętności ratowniczych policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Zorganizowane w związku z rozpoczęciem sezonu letniego, wydarzenie skupiło się na przygotowaniu funkcjonariuszy do skutecznego reagowania w sytuacjach zagrożenia podczas wypoczynku nad wodą. Szkolenie obejmowało zarówno techniki ratownicze, jak i zasady udzielania pomocy osobom tonącym.
Podczas szkolenia, które miało przede wszystkim charakter praktyczny, policjanci mieli okazję doskonalić swoje umiejętności na wodzie. Wykorzystano policyjny sprzęt, w tym łódź motorową oraz skutery wodne, co pozwoliło funkcjonariuszom na symulowanie akcji ratunkowych, takich jak podejmowanie osób z wody oraz bezpieczne manewrowanie jednostkami pływającymi. Tego typu ćwiczenia mają kluczowe znaczenie w kontekście ratowania życia i zdrowia obywateli.
Warto dodać, że w szkoleniu uczestniczyli również uczniowie miejscowej szkoły podstawowej. Młodzież brała udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad wodą, gdzie poznała zasady udzielania pierwszej pomocy i zapoznała się z sprzętem ratowniczym. Edukacja młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa jest niezbędna, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy ryzyko wypadków w wodzie rośnie. Policjanci apelują do mieszkańców o odpowiedzialne zachowanie nad akwenami oraz o respektowanie zasad bezpieczeństwa, co ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania tragediom.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Policjanci doskonalili umiejętności ratownicze nad wodą
Zobacz Także

