Policja ostrzega przed oszustwami telefonicznymi w Warszawie


W Warszawie miało miejsce tragiczne zdarzenie, w którym 85-letnia kobieta straciła 20 tysięcy złotych na skutek oszustwa telefonicznego. Fałszywy policjant udał się za pomocą manipulacji i technik wywierania presji, aby nakłonić seniorkę do wypłaty oszczędności. Policjanci ponawiają apel o zachowanie ostrożności i rozważne podejście do rozmów telefonicznych, szczególnie w kontekście osób starszych.

Oszustwo miało miejsce, gdy seniorka odebrała telefon, a rozmówca przedstawił się jako policjant o nazwisku Krzyżanowski. Przekonał ją, że jej konto bankowe jest zagrożone przez nieznaną osobę, która usiłuje zaciągnąć kredyt na jej dane. Działając pod wpływem strachu i presji, kobieta postanowiła wypłacić swoje oszczędności z banku, co skończyło się utratą znacznej kwoty pieniędzy.

Policja przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy ani wykonywanie operacji finansowych przez telefon. W związku z tym, mieszkańcy stolicy powinni być czujni i nie podejmować decyzji w emocjonalnym nastroju. Warto także ostrzegać bliskich, zwłaszcza osoby starsze, o sposobach działania oszustów, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Policja ostrzega przed oszustwami telefonicznymi w Warszawie

Średnia ocena:4.81 Liczba ocen:22


Zobacz Także