Zmiany w komunikacji podczas koncertów na PGE Narodowym


W nadchodzący weekend Warszawę czekają trzy wyjątkowe koncerty na PGE Narodowym, które wpłyną na organizację ruchu w okolicy. W wydarzeniach zaplanowanych na 6, 9 i 10 sierpnia wystąpią znani artyści, w tym Kendrick Lamar i 50 Cent. W związku z dużym zainteresowaniem oraz przewidywaną liczbą uczestników, władze miasta wprowadzą zmiany w komunikacji miejskiej oraz ruchu drogowym wokół stadionu. Mieszkańcy oraz goście zachęcani są do korzystania z transportu publicznego, aby uniknąć trudności związanych z dojazdem oraz powrotem.

Transport publiczny zapewni wygodny dojazd na koncerty, a najdogodniejszymi opcjami będą metro linii M2 oraz pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. W dniach koncertów planowane są ograniczenia w wjeździe na Saską Kępę – ruch drogowy będzie ściśle kontrolowany, szczególnie między godziną 17:00 a 20:00 w środę oraz od 15:00 do 18:00 w sobotę i w niedzielę. Wykluczona z ruchu została również aleja Zieleniecka na odcinku od Targowej do Waszyngtona, co wpłynie na dostępność lokalnych dróg.

Po zakończeniu koncertów mogą wystąpić dodatkowe utrudnienia – policja zazwyczaj decyduje o zamknięciu mostu Poniatowskiego oraz Alej Jerozolimskich, co może spowodować niedostępność niektórych tramwajów. Aby ułatwić podróż powrotną, na trasie między rondem Wiatraczna a placem Narutowicza zjawią się autobusy zastępcze linii Z99, a także linie dzienne oraz nocne. Dodatkowe informacje na temat organizacji ruchu oraz zmiany w trasach komunikacji miejskiej można śledzić na stronie infoulice.um.warszawa.pl i w serwisie wtp.waw.pl.

Źródło: Urząd Miasta Warszawa


Oceń: Zmiany w komunikacji podczas koncertów na PGE Narodowym

Średnia ocena:4.6 Liczba ocen:15


Zobacz Także