Podsumowanie sezonu zimowego przez Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie


Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie zakończył sezon zimowy, podsumowując działania podejmowane w okresie mrozów i opadów śniegu. Choć zimowa aura nie przyniosła dużych opadów śniegu, służby aktywnie działały, aby zapewnić bezpieczeństwo na ulicach. W trakcie tego sezonu przeprowadzono liczne akcje mające na celu przeciwdziałanie śliskości, a ich szczegóły zostały właśnie ogłoszone. Warto zaznaczyć, że sezon ten obfitował w różnorodne działania, które były dostosowane do warunków atmosferycznych.

W ciągu minionych kilku miesięcy Zarząd Oczyszczania Miasta organizował 39 akcji z użyciem posypywarek. Szczególną uwagę zwrócono na kluczowe trasy miejskie, takie jak mosty oraz strome ulice, gdzie ryzyko niebezpiecznych warunków było najwyższe. Prace ruszyły 21 listopada oraz zakończyły się 10 kwietnia, co potwierdza aktywną gotowość służb do działania przez cały sezon. Analizując dane, można zauważyć, że ilość działań w tym sezonie była zbliżona do lat ubiegłych, co świadczy o stabilnej strategii utrzymania zimowego w stolicy.

Warto również zwrócić uwagę na poważne zainwestowanie w bezpieczeństwo mieszkańców, ponieważ koszty zimowych prac na ulicach i chodnikach wyniosły blisko 53 miliony złotych. Oprócz zapobiegania śliskości, służby miały za zadanie dbałość o około 4 miliony metrów kwadratowych chodników. Regularne porządki nie kończą się na zimowych akcjach; obecnie trwają prace porządkowe w stolicy, a ulice i tereny dla pieszych są systematycznie sprzątane zgodnie z ustalonymi harmonogramami.

Źródło: Urząd Miasta Warszawa


Oceń: Podsumowanie sezonu zimowego przez Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie

Średnia ocena:4.46 Liczba ocen:6


Zobacz Także