W nadchodzący czerwcowy weekend mieszkańcy Warszawy mogą spodziewać się znacznych zmian w organizacji ruchu związanych z modernizacją nawierzchni dróg. Drogi na Czystem, Gocławiu, Młocinach oraz Marysinie będą przechodziły remonty, które mają poprawić komfort jazdy. Prace będą miały miejsce od 18 do 23 czerwca, co z pewnością wpłynie na kursowanie komunikacji miejskiej. Mieszkańcy proszeni są o zwrócenie uwagi na objazdy i zmiany w sytuacji na drogach.
Roboty drogowe rozpoczną się w Gocławiu na ulicy Bora-Komorowskiego. W tym rejonie planowane jest frezowanie nawierzchni na kluczowym odcinku od Afrykańskiej do Abrahama. W czasie prowadzonych prac do ulicy wprowadzony zostanie zakaz ruchu, a objazd poprowadzi przez Wał Miedzeszyński. Zmiany w trasach dotyczą również kilku linii autobusowych, które będą musiały korzystać z alternatywnych tras.
Oprócz Gocławia, prace obejmą również ulicę Kościuszkowców w Marysinie, gdzie planowane są wymiany nawierzchni, a także Kasprzaka oraz Pułkowej. Roboty na Kościuszkowców również rozpoczną się 18 czerwca, prowadząc do zamknięcia tej ulicy od Czecha do Karpackiej. Na ulicy Kasprzaka wyznaczone będą zmiany w kierunku centrum, a na ulicy Pułkowej wymiana nawierzchni będzie trwała do 22 czerwca. Dla wszystkich zainteresowanych przewidziano możliwość śledzenia na bieżąco informacji na temat organizacji ruchu za pośrednictwem miejskich serwisów informacyjnych.
Mieszkańcy zostali również zachęceni do korzystania z aplikacji Warszawa 19115, aby otrzymywać powiadomienia o planowanych utrudnieniach. Rekomendowane jest zapoznanie się z aktualnościami na stronach infoulice.um.warszawa.pl oraz wtp.waw.pl. Takie działania mają na celu zminimalizowanie niedogodności związanych z remontami oraz zapewnienie sprawnej komunikacji w stolicy.
Źródło: Urząd Miasta Warszawa
Oceń: Nowe inwestycje drogowe w Warszawie na czerwcowy weekend
Zobacz Także