Ekologiczna zbiórka tekstyliów w Białołęce

Albert Latacz

Albert Latacz


Mieszkańcy Białołęki mają okazję wziąć udział w specjalnej zbiórce tekstyliów, która odbędzie się w sobotę, 27 września. Organizatorem wydarzenia jest stołeczny ratusz, we współpracy z firmą Texland.PL. To doskonała szansa, aby pozbyć się niepotrzebnych ubrań i innych tekstyliów, które mogą jeszcze służyć innym osobom.

Wydarzenie będzie miało miejsce przy Urzędzie Dzielnicy Białołęka, w godzinach od 8:00 do 13:00. Mieszkańcy są zachęcani do przynoszenia czystych i niezniszczonych tekstyliów, takich jak odzież, sparowane obuwie oraz domowe tekstylia, w tym pościel i koce. Akcja ma na celu minimalizację odpadów oraz promowanie odpowiedzialnego zarządzania odzieżą wśród lokalnej społeczności. Przyjmowane rzeczy należy pakować w worki lub torby i przekazywać bezpośrednio kierowcy specjalnie oznakowanego samochodu, który będzie obecny na miejscu.

Warto podkreślić, że z początkiem 2025 roku wejdą w życie nowe przepisy, które zabraniają wrzucania tekstyliów do odpadów zmieszanych. W związku z tym mieszkańcy będą musieli przekazywać dobrą odzież do organizacji pomocowych lub korzystać z kontenerów przeznaczonych na tekstylia. Zniszczone lub niekompletne ubrania powinny trafiać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie zostaną przetworzone w sposób ekologiczny. Akcja zbiórki tekstyliów to nie tylko krok w stronę ochrony środowiska, ale także szansa na pomoc innym.

Źródło: Urząd Miasta Warszawa


Oceń: Ekologiczna zbiórka tekstyliów w Białołęce

Średnia ocena:4.81 Liczba ocen:5


Zobacz Także