W stolicy miała miejsce akcja policji, która doprowadziła do zatrzymania dwojga obywateli Ukrainy przewożących nielegalny towar. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przyłapali parę na przewożeniu papierosów bez polskich znaków akcyzy. Skarb Państwa poniósł z tego powodu poważne straty, szacowane na niemal 700 tysięcy złotych.
Cała sprawa rozpoczęła się dzięki informacjom, które policjanci uzyskali dotyczących nielegalnej działalności na terenie Warszawy. W rejonie ulicy Kolejowej zauważono pojazd marki Opel Vivaro, którym mógł być przewożony kontrowersyjny ładunek. Funkcjonariusze szybko przystąpili do akcji, dostrzegając podejrzany samochód, którego kierowcą był 49-letni mężczyzna, a pasażerką jego 51-letnia towarzyszka.
Po zatrzymaniu pojazdu i jego dokładnym przeszukaniu, w części ładunkowej odnaleziono 23 kartonowe pudła z ponad 482 tysiącami sztuk papierosów, które nie miały wymaganych oznaczeń akcyzowych. Na podstawie zgromadzonych dowodów, oboje zatrzymani zostali oskarżeni o paserstwo akcyzowe. Sprawą obecnie zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie, która nadzoruje dalsze kroki prawne w tej sprawie.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Zatrzymanie obywateli Ukrainy za nielegalny przewóz papierosów w Warszawie
Zobacz Także