Szkolenie dla Policji w Woli Duckiej dotyczące zagrożeń CBRJW


W dniach 15–19 grudnia 2025 roku w Woli Duckiej miało miejsce specjalistyczne szkolenie poświęcone rozpoznawaniu i reagowaniu na zagrożenia związane z czynnikami chemicznymi, biologicznymi, radiologicznymi i materiałami wysokoenergetycznymi. Inicjatywa ta była częścią projektu „Detektor”, który ma na celu wzmocnienie gotowości służb do neutralizacji takich zagrożeń. Szkolenie skierowane było do funkcjonariuszy pionu kryminalnego Policji, co podkreśla jego wagę dla bezpieczeństwa publicznego.

Podczas pięciodniowego kursu uczestnicy mieli okazję zdobyć praktyczne umiejętności oraz wiedzę teoretyczną dotyczącą rozpoznawania i analizy zagrożeń. Program obejmował zagadnienia związane z chemicznymi, biologicznymi oraz radiologicznymi czynnikami zagrażającymi bezpieczeństwu, a także improwizowanymi urządzeniami wybuchowymi. Uczestnicy uczyli się także, w jaki sposób zabezpieczać miejsca zdarzeń oraz dokumentować próbki materiałów CBRJW, zachowując przy tym odpowiednie zasady bezpieczeństwa.

Wielką wagę podczas szkolenia przyłożono do aspektów praktycznych, takich jak użycie środków ochrony osobistej czy procedur dekontaminacji. Uczestnicy ćwiczyli także na symulacjach w warunkach przypominających rzeczywiste zdarzenia, co miało na celu rozwijanie umiejętności podejmowania decyzji w krytycznych sytuacjach. Zakończenie szkolenia odbyło się w formie podsumowania i ewaluacji, co przyczyniło się do podniesienia gotowości funkcjonariuszy w obliczu potencjalnych zagrożeń CBRJW w przyszłości.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Szkolenie dla Policji w Woli Duckiej dotyczące zagrożeń CBRJW

Średnia ocena:4.61 Liczba ocen:11


Zobacz Także