Spotkanie profilaktyczne w Pruszkowie na temat bezpieczeństwa na drodze

Albert Latacz

Albert Latacz


W Szkole Podstawowej nr 6 w Pruszkowie zorganizowano spotkanie profilaktyczne, którego celem było omówienie zasad bezpieczeństwa na drogach. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, którzy mieli okazję zapoznać się z ważnymi wskazówkami dotyczącymi poruszania się po miejskich ulicach. Zajęcia poprowadziła podkomisarz Monika Orlik z Komendy Powiatowej Policji, która skupiła się na praktycznych aspektach bezpieczeństwa. Spotkanie miało na celu kształtowanie odpowiednich nawyków komunikacyjnych wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie spotkania dzieci zostały poinformowane o kluczowych zasadach poruszania się zarówno pieszo, jak i na rowerze czy hulajnodze. Policjantka szczegółowo omówiła, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnie oraz jakie znaczenie mają elementy odblaskowe w zwiększaniu widoczności na drodze. Również przedstawiono zasady korzystania z istniejącej infrastruktury rowerowej, co jest szczególnie istotne w kontekście rosnącej liczby rowerzystów w miastach.

Celem całego przedsięwzięcia było nie tylko przekazanie wiedzy, ale także podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać w ruchu drogowym. Policjantka podkreśliła, że bezpieczeństwo na drodze to wspólna odpowiedzialność, która zaczyna się od edukacji dzieci. Takie inicjatywy są istotnym krokiem w kierunku tworzenia bezpieczniejszego środowiska dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Spotkanie profilaktyczne w Pruszkowie na temat bezpieczeństwa na drodze

Średnia ocena:4.9 Liczba ocen:22


Zobacz Także