Na Żoliborzu odbyło się seminarium pod hasłem „Dziecko w Centrum – Żoliborskie Forum Współpracy”, w ramach którego omawiano strategie wspierania rodzin w trudnych sytuacjach. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele instytucji oświatowych, służb społecznych oraz Policji. Ekspertzy dyskutowali o znaczeniu szybkiej reakcji oraz współpracy różnych podmiotów, które mają na celu poprawę sytuacji dzieci. Oprócz prezentacji dotyczących rozpoznawania sygnałów krzywdzenia dzieci, zaplanowano również panel dyskusyjny, w którym omawiano dalsze kroki w budowaniu lokalnych sieci wsparcia.
Seminarium miało miejsce w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz i zostało zorganizowane przez lokalne władze oraz Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie. Uczestnicy, w tym dyrektorzy placówek oświatowych, pedagodzy oraz psycholodzy, skupili się na metodach wsparcia dzieci oraz współpracy między instytucjami. W trakcie spotkania omawiane były również procesy, jakie powinny być podejmowane w przypadku podejrzenia krzywdzenia dzieci, co podkreślało konieczność zintegrowanego działania.
W kontekście poruszanych tematów, eksponowano kluczowe znaczenie współpracy pomiędzy różnymi instytucjami, które mają na celu ochronę dzieci i zapewnienie im bezpieczeństwa. Specjalnie zaproszeni eksperci dzielili się doświadczeniami oraz najlepszymi praktykami, co miało na celu usprawnienie działań w przypadkach wymagających natychmiastowej reakcji. Uczestnicy warsztatów jednogłośnie zgodzili się, że takie platformy są niezwykle istotne dla efektywnego budowania systemu wsparcia i zapobiegania sytuacjom kryzysowym w lokalnej społeczności.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Seminarium na Żoliborzu o wsparciu dzieci i rodzin
Zobacz Także




