Dzień ze Stołeczną Policją w Wołominie – Akcja promocyjna dla młodzieży


Na terenie boiska Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie odbył się specjalny event „Dzień ze Stołeczną Policją”. Wydarzenie miało na celu zaprezentowanie zawodu policjanta uczniom klas mundurowych z I LO PUL w Wołominie oraz Dębego Wielkiego. Warszawscy funkcjonariusze przygotowali szereg atrakcji oraz pokazów, które umożliwiły młodzieży lepsze zrozumienie specyfiki pracy policji.

W trakcie wydarzenia, które zorganizowała Komenda Stołeczna Policji, odbyły się praktyczne pokazy technik samoobrony, kierowania ruchem drogowym, a także oględzin miejsca zdarzenia. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnym sprzętem używanym przez policjantów oraz możliwościami, jakie niesie ze sobą praca w służbach mundurowych. Nie zabrakło także prezentacji psów służbowych i pokazów musztry paradnej.

W programie znalazły się również stoiska, na których uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o pracy różnych wydziałów policji. Oferowane były prezentacje dotyczące m.in. laboratorium kryminalistycznego, sprzętu do ochrony osobistej oraz radiowozów. Uczestnicy z dużym zainteresowaniem angażowali się w aktywności, co potwierdza rosnące zainteresowanie wśród młodzieży pracą w policji. Wydarzenie zakończyło się podziękowaniami dla organizatorów oraz uczestników, a dla kadetów było ważnym krokiem w kierunku przyszłego wyboru kariery mundurowej.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Dzień ze Stołeczną Policją w Wołominie – Akcja promocyjna dla młodzieży

Średnia ocena:4.83 Liczba ocen:17


Zobacz Także